Derbowy sparing dla Polanina

0:8 z ZKS-em Zagórów wygrał Polanin Strzałkowo w swoim drugim meczu sparingowym w trwającym okresie przygotowawczym.

Polanin trenuje już od jakiegoś czasu, natomiast ZKS dopiero co rozpoczął swoje przygotowania. Obie drużyny wystąpiły w niepełnych zestawieniach. W ekipie gospodarzy na boisku pojawiło się kilku juniorów młodszych natomiast w strzałkowskim zespole obserwować można było potencjalnych nowych zawodników. Byli wśród nich gracze SKP Słupca Sebastian Jasiak i Bartosz Łysiak, którzy prawdopodobnie mogą zostać wypożyczeni do Polanina na nadchodzący sezon. Zaprezentowali się całkiem nieźle. Mimo, że od początku mecz zapowiadał się na wyrównane widowisko, to jednak szybko zdobyte przez gości bramki zweryfikowały dalsze boiskowe poczynania. Po podaniu występującego w pierwszej połowie na prawej obronie Sebastiana Jasiaka wynik otworzył Łukasz Jaskólski. Zaraz potem po indywidualnej akcji na 0:2 podwyższył Krystian Pietryga. Do przerwy trzeciego gola strzelił jeszcze Błażej Piekarski.

W drugiej połowie ZKS próbował swoich szans, jednak kiedy już dochodził do sytuacji strzeleckich uderzał niecelnie. Gospodarze opadli z sił i zaczęli zostawiać przyjezdnym sporo wolnego miejsca na boisku. Strzałkowianie postawili na szybkie kontrataki, a te przyniosły kolejne bramki. Mimo protestów miejscowych dotyczących pozycji spalonych na listę strzelców wpisywali się kolejno Szymon Sobieraj, Bartosz Łysiak i Sebastian Jasiak. Dwa gole w końcówce ustalające wynik meczu na 0:8 strzelił Łysiak kompletując tym samym hat-tricka.

ZKS Zagórów-Polanin Strzałkowo 0:8 (0:3)