Dreszczowiec w Strzałkowie

Do samego końca o zwycięstwo w meczu ze Środą Wielkopolską walczyli szczypiorniści strzałkowskiego Hagardu. Walka jednak się opłaciła, a gracze Macieja Leżały po kapitalnym meczu wygrali ze swoimi rywalami 23:22.

Pierwsza połowa to koncertowa gra w wykonaniu miejscowego zespołu ze Strzałkowa, któremu wychodziło praktycznie wszystko. Do przerwy Hagard zasłużenie prowadził 13:9. Niestety wiele razy kibicie byli świadkami takiego stanu rzeczy, kiedy strzałkowianie mimo prowadzenia całkowicie porzucali dobrą grę w drugiej połowie spotkania.

W niedzielę ten scenariusz się jednak nie sprawdził. Mimo, że goście wielokrotnie doganiali Hagard w klasyfikacji bramkowej, to jednak nie zdołali wydrzeć naszym szczypiornistom zwycięstwa. Tego dnia dobrze dysponowanych było wielu zawodników. Ważne punkty zdobywali Dawid Mierzejewski, Daniel Górecki, Artur Woźniak, czy też Jarosław Rogalski i Kamil Kaczmarek, któremu w tym meczu wychodziło niemal wszystko. Cała drużyna grała bardzo dobrze. Kluczowym momentem był ten, w którym miejscowi na boisku walczyli w osłabieniu bez dwóch ukaranych zawodników. Mimo tego zdołali skutecznie się bronić i zdobywać bramki.

W znakomitej dyspozycji byli teżobaj bramkarze, a Dominik Niezgoda w drugiej połowie wybronił kilka 200 % sytuacji bramkowych gości. Dwa efektowne uderzenia Kaczmarka podczas gry w osłabieniu okazały się kluczowe. W samej końcówce to Środa musiała występować w niekompletnym składzie, kiedy jej zawodnikom puściły nerwy i sędziowie ukarali ich czerwonymi kartkami.

Jak przystało na mecze Hagardu końcówka była emocjonująca. Strzałkowianie prowadzili jedną bramką broniąc się zaciekle do ostatniego gwizdka sędziego. Ta walka i determinacja się opłaciły, bo miejscowi nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa wygrywając z drużyną ze Środy Wielkopolskiej 23:22. Za tydzień ostatni wyjazdowy pojedynek w lidze, który zawodnicy Leżały rozegrają z Salusem Przedecz.

UKS Hagard Strzałkowo-UKS Środa Wielkopolska 23:22 (13:9)