Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dzień Harry’ego Pottera w słupeckiej bibliotece

Dzień Harry’ego Pottera zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.

-Uroczyście przysięgamy, że knujemy coś… magicznego! Nasza biblioteka na jeden dzień przeniosła się w świat, który kryje się przed ciekawskimi spojrzeniami mugoli i zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nasze spotkanie rozpoczęła uroczysta Ceremonia Przydziału, podczas której młodzi adepci magicznego rzemiosła zostali przydzieleni do jednego z czterech domów Hogwartu.

Wspólnie mieliśmy szansę udoskonalić swoje umiejętności w dziedzinie różdżkarstwa, zaklęć i uroków, czy zmierzyć się z rozgrywkami quidditcha. Młodzi czarodzieje i czarownice wspięli się również na wyżyny sprytu i intelektu, biorąc udział w quizie ze znajomości magicznego świata Harry’ego Pottera.

Na koniec rywalizacji przyszedł czas na podsumowanie rozgrywek o Puchar Domów. Choć wszyscy uczniowie Krukoni, Ślizgoni i Puchoni zaprezentowali najlepsze cechy swoich Domów, tabela okazała się nieubłagana i zwycięzca mógł być tylko jeden – Gryffindor! Wszyscy pozostali uczestnicy opuścili mury słupeckiego Hogwartu z zaczarowanymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Na naszych gości czekał również konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie i fotograficzna ścianka tematyczna. Podzielcie się w komentarzach swoimi zdjęciami z tego pięknego dnia! Choć dzisiejsza przygoda dobiegła już końca, nie martwcie się – zobaczymy się już za rok!

A tymczasem… Koniec psot!-czytamy na stronie biblioteki.

 

FOTO: MiPBP w Słupcy


Brak komentarzy

Dodaj komentarz