Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejna gratka dla biegaczy

Dobra wiadomość dla biegaczy! Po Mistrzostwach Gminy Strzałkowo i Biegach Wawrzynkowych czas na kolejne zmagania amatorów tej formy ruchu. Już we wrześniu, po raz pierwszy wystartuje Cienińska Szóstka.

Pomysłodawcą biegu jest rodowity słupczanin Hubert Pokrop- lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich i długich. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant kraju na międzynarodowych zawodach, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, postanowił rozpowszechnić bieganie także wśród mieszkańców swojej gminy. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Słupcy, 21 września w Cieninie Zabornym odbędzie się „I Bieg Cienińska Szóstka”. Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy będą mieli do pokonania sześć kilometrów (2 pętle po 3 km). Dla tych, którzy nie czują się na siłach, by pokonać taki dystans zorganizowany zostanie rajd z kijkami Nordic Walking. Swoich sił na krótszych trasach będą mogli spróbować również przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści.

Zapisy elektroniczne do biegu głównego prowadzone są na stronie: www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html?view=impreza&id=31, tam też znaleźć można regulamin zawodów. Udział w imprezie jest bezpłatny!

fot: www.hubertpokrop.pl


Brak komentarzy

Dodaj komentarz