Koło wygrywa w Strzałkowie, derby dla Czarnych

Pierwsze mecze w rundzie wiosennej rozegrały już drużyny z naszego regionu występujące w Konińskiej Klasie Okręgowej i A-klasie.

Na własnym boisku strzałkowski Polanin musiał uznać wyższość Olimpii Koło przegrywając 2:1 . Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach przy padającym deszczu i silnym wietrze. Jedyną bramkę dla strzałkowian zdobył Sebastian Kułaga pewnie wykorzystując rzut karny. Już za tydzień kolejny mecz w Strzałkowie tym razem z Kasztelanią Brudzew.

Remisem 3:3 zakończył się z kolei wyjazdowy pojedynek Hetmana Orchowo w Mąkolnie. Gospodarze raz trafili do własnej bramki, a dwa gole zdobył Bartłomiej Kryszak. Hetman miał szansę zdobyć trzy punkty, jednak był nieskuteczny. Goście nie wykorzystali między innymi rzutu karnego.

W derbach powiatu mierzyli się Czarni Ostrowite i ZKS Zagórów. Do przerwy kibice nie oglądali bramek. W drugiej połowie do siatki rywali trafili Łukasz Piguła i Łukasz Jaskulski. Wynik mógł być wyższy, jednak zabrakło skuteczności, a Czarni wygrali ostatecznie 2:0.

Dziś o 15:00 w Dąbroszynie miejscowy Fanclub podejmą Orły z Huty Łukomskiej.