Mickiewicz za silny

3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork pokonał SPS Słupca w kolejnym meczy II ligi.

W-ce lider grupy, w której gra słupecki zespół był murowanym faworytem tego starcia. Początek meczu jak zwykle był wyrównany. Nie trwało to jednak długo, a przy stanie 9:5 dla gości SPS wziął pierwszy czas. Bezpieczną przewagę punktową zespół z Kluczborka utrzymywał niemal do końca seta,  którego wygrał 25:19.

W zespole ze Słupcy źle funkcjonowało przyjęcie. Podczas całego meczu mnóstwo było prostych błędów w tym elemencie gry. Zawodziła też komunikacja. Mimo to drugi set był dużo lepszy w wykonaniu miejscowych. Szczególnie emocjonująca była końcówka, w której słupczanie zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie jednak goście wygrali 25:22.

Trzecia partia nie przyniosła większych zmian w grze i Mickiewicz triumfował ostatecznie 25:19, a co za tym idzie 3:0.

Już 9 grudnia SPS zagra u siebie z Czarnymi Rząśnia, liderem swojej grupy.