Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Park miejski ma 150 lat

Słupecki własny park miejski obchodzi w tym roku 15o rocznicę swojego powstania. Z tej okazji X Noc Muzeum w Słupcy zostanie zorganizowana właśnie tam.

Park założony został w 1867r. Wtedy  to wskutek nowego podziału administracyjnego  w ponownie   utworzonej gubernii kaliskiej wyodrębniono powiat słupecki. Jak pisze Marian Jarecki w swojej publikacji „Krótka historia powiatów ziemi słupeckiej”  (…)radni powiatu z radnymi miasta własnymi rękoma wykopali na te pamiątkę stawek i założyli słupecki park”.Zapewne te działania aż tak nie wyglądały ,ale to krótkie zdanie oddaje  entuzjazm jaki towarzyszył Słupczanom w tworzeniu nowej rzeczywistości , pomimo  życia w realiach imperium carskiego.

-Pragniemy w sposób szczególny zwrócić uwagę na położony nieopodal naszej siedziby ten obszar zieleni.  Od samego początku był ważnym elementem pejzażu Słupcy , miejscem spotkań, spacerów  i rekreacji wielu pokoleń Słupczan- mówi Beta Czerniak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Słupcy.

Muzeum prosi mieszkańców o udostępnianie posiadanych przez nich archiwalnych fotografii parku. Fotografie zeskanowane w minimum 300 dpi można także przesyłać na adres mailowy: muzeumslupca@op.pl  z  podaniem krótkiej informacji o zdjęciu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz