Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Pobiegli ku pamięci

Prawie 60 zawodników wystartowało w I Biegu Pamięci im. Jerzego Kowalskiego w Ostrowitem. Zwycięzcą został Tomasz Szymkowiak.

Jerzy Kowalski był prezesem SKR i LZS „Czarni” Ostrowite. Prze wiele lat organizował biegi w gminie i to właśnie tę formę aktywności wybrano, by uczcić jego pamięć. Swoich sił spróbować mógł każdy tym bardziej, że przed biegiem głównym na dystansie 10 km zorganizowano bieg/spacer rodzin ulicami Ostrowitego o długości 2 km.

W biegu głównym udział wzięło 57 zawodników. Zdecydowanym zwycięzcą został Tomasz Szymkowiak z Wrześni. Drugi był Paweł Rezulak z Orchowa, a trzeci Rafał Miedziński z Giewartowa. Wśród kobiet zwyciężyła Marzena Siwińska z Witkowa, drugie miejsce zajęła Beata Becelewska ze Słupcy, a trzecie Zuzanna Hajdrych z Kleczewa.

Organizatorzy postanowili nagrodzić również najszybszych mieszkańców gminy Ostrowite. Wśród mężczyzn byli to: Rafał Miedziński (Giewartów), Kamil Górny (Szyszłowskie Holendry) i  Michał Kawa (Ostrowite), a wśród pań: Justyna Kostrzewa(Gostuń), Grażyna Zywert (Ostrowite) i Żaneta Orchowska (Kosewo). Najstarszym zawodnikiem biegu został Leszek Kosmalski.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników znaleźć można TUTAJ.