Polanin wygrywa w Mąkolnie

Zwycięstwo na wyjeździe odnieśli piłkarze Strzałkowskiego Polanina, którzy wygrali z Błękitnymi Mąkolno 3:2.

Mecz zaczął się fatalnie, bo już w pierwszej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po tej bramce Błękitni cofnęli się zagęszczając strefę obronną i czekając na wyprowadzenie kontr. Strzałkowianie niezrażeni stratą bramki ruszyli do przodu dążąc do wyrównania. Udało się to Pawłowi Jędrzejewskiemu, który przejął piłkę niedokładnie zagraną przez obrońcę gospodarzy do swojego bramkarza i omijając go dosłownie wbiegł z piłką do bramki.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze ponownie objęli prowadzenie. W drugiej połowie podrażniony Polanin nadal atakował. Uderzenie z bocznej strefy boiska Marcina Zauera całkowicie zaskoczyło golkipera gospodarzy i piłka wpadła mu za kołnierz. Dla naszego obrońcy była to pierwsza bramka w meczu oficjalnym w barwach Polanina.

O wyniku meczu zadecydował Krystian Pietryga, który z rzutu wolnego uderzył w samo okienko bramki gospodarzy. W końcówce dwoma wspaniałymi paradami popisał się Mateusz Nowowsiak i 3 punkty pojechały do Strzałkowa. Zawodnicy Polanina rozegrali dobre spotkanie i mimo grząskiego boiska, które utrudniało trochę grę stworzyli sobie dużo sytuacji jednak szwankowało ich wykończenie- czytamy na stronie strzałkowskiego zespołu.

Za tydzień Polanin zagra u siebie ze Strażakiem Licheń.