Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Racot ograł SKP

Świetna pierwsza i dużo gorsza druga połowa. Tak pokrótce wyglądał wyjazdowy mecz seniorów SKP z PKS-em Racot, który słupczanie przegrali  3:2.

Zawodnicy z Gajowej na mecz wybiegli w identycznym ustawieniu, w jakim wystąpili w wygranym ostatnio u siebie spotkaniu z Victorią Ostrzeszów. Już pierwsza dwójkowa akcja zaraz po rozpoczęciu gry między Kamilem Stefaniakiem, a Jakubem Woźniakiem mogła dać prowadzenie gościom, jednak strzał na bramkę PKS-u okazał się niecelny.

Blisko zdobycia gola słupczanie byli również w 20 minucie, kiedy po egzekwowanym przez nich rzucie rożnym piłki do własnej bramki o mało co nie wbił miejscowy obrońca. Szybka kontra ekipy z Racotu mogła jednak dać prowadzenie rywalom SKP. Sześć minut później po faulu w polu karnym Marcina Michałowskiego sędzia wskazał na wapno i po skutecznym wykonaniu jedenastki PKS prowadził 1:0. Odrabianie start gracze Marcina Woźniaka rozpoczęli natychmiastowo, bo zaraz potem wyrównał Kamil Stefaniak. Nie minęły trzy minuty, a  po faulu na Stefaniaku sędzia drugi raz w meczu przyznał rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany dając SKP prowadzenie.

Początek drugiej części meczu był jednak tragiczny w wykonaniu SKP. Zawodnik Racotu wyprowadził w pole trójkę słupeckich obrońców i strzałem w krótki róg bramki doprowadził do wyrównania. W 56 minucie po rzucie rożnym dla miejscowego zespołu piłka trafiła w rękę ustawionego na linii bramkowej Michałowskiego, który za to zagranie zobaczył czerwoną kartkę. Trzeci rzut karny w meczu, a drugi dla gospodarzy również zamieniony został na bramkę, a PKS prowadził już 3:2. Mimo kilku okazji zarówno z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ już zmianie.

SKP: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Piotr Andrzejczak, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala(ż.k.), Norbert Lorencki, Marcin Michałowski, Jakub Woźniak, Mateusz Duszyński, Kamil Stefaniak

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Łukasz Jaszczak, Daniel Bednarowicz, Dariusz Gromanowski, Bartosz Łysiak, Michał Lorencki (60` Walerczyk)