„Są siły, są możliwości”

Wysokim zwycięstwem zakończyło się ligowe starcie w Strzałkowie. Miejscowy Polanin rozbił w nim Górnika Kłodawę aż 5:0.

Od samego początku goście na tle strzałkowian wyglądali bardzo słabo, a przewaga miejscowego zespołu szybko udokumentowana została bramką. Dwójkowa akcja Pawła Jędrzejewskiego i Przemysława Kuzaka zakończyła się celnym strzałem tego pierwszego i dała gola na 1:0.

Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Pietryga i podwyższył wynik na 2:0. Jeszcze przed przerwą Polanin cieszył się z trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Kuzak. Ten sam zawodnik w drugiej połowie najszybciej doskoczył do piłki odbitej od słupka i zdobył swoje drugie trafienie w meczu. Rezultat spotkania na 5:0 ustalił Rafał Domagalski.

Goście przycisnęli od około 75 minuty, kiedy wobec korzystnego wyniku więcej zawodników Strzałkowa zaangażowało się w grę ofensywną zapominając o obronie. Raz Polanina uratowała poprzeczka, a wielokrotnie z opresji swój zespół wyciągał Mariusz Jędrzejczak. -W tej drużynie są siły, są możliwości ale czasem brakuje wiary i odpowiedniego podejścia- mówił po meczu trener Andrzej Dziadkiewicz. Za tydzień strzałkowianie zagrają na wyjeździe z Wartą Helenów Kramsk.

Polanin Strzałkowo-Górnik Kłodawa 5:0 (3:0)