Kania Gostyń-SKP Słupca (VIDEO)

Kolejne zwycięstwo, tym razem w wyjazdowym meczu w Gostyniu odnieśli seniorzy SKP Słupca, którzy pokonali miejscową Kanię 2:1. Wygrana dała awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

W sobotnim starciu od początku gracze Wojciecha Henke mieli inicjatywę. Długo nie przenosiło się to jednak na zdobyte bramki. Zdecydowanie większe posiadanie piłki wpływało na tworzenie kolejnych sytuacji. Brakowało skuteczności i dobrych decyzji. Dobre okazje mieli między innymi Alan Kujawa, Kuba Woźniak, czy Piotr Głowala. Niestety strzelali niecelnie. Gospodarze przeprowadzali groźne kontry, ale też byli nieskuteczni.

Cierpliwa gra SKP przyniosła efekt w 39 minucie. Po składanej akcji piłkę dośrodkował Jacek Mikołajczyk. Miejscowy bramkarz odbił ją wprost pod nogi Damiana Maciejewskiego, a ten otworzył wynik spotkania. Zaraz potem słupecki napastnik popisał się swoim firmowym uderzeniem z dystansu nie dając szans bramkarzowi rywali i podwyższając wynik na 2:0.

Po przerwie Kania rzuciła się do odrabiania strat. Błąd Macieja Przygody przy rzucie rożnym dał im gola na 2:1 autorstwa Sebastiana Fechnera. Do końca meczu słupczanie mogli spokojnie podwyższyć wynik, jednak ta sztuka im się nie udała. Zmarnowali kilka sytuacji, jednak kontrolowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie wygrali 2:1. Już w sobotę do Słupcy przyjedzie Rawia Rawicz.

SKP: Maciej Przygoda, Jakub Woźniak(ż.k. 13’), Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Norbert Grzelak, Damian Maciejewski (bramki 39’, 41’), Piotr Witowski

Rezerwowi: Kacper Kaczmarek, Bartosz Bednarowicz, Dariusz Gromanowski (67’ Maciejewski), Jakub Kwaśny (70’ Witos, 81’ ż.k.), Kamil Sikorski, Adam Jaszczak (90’ Grzelak)