Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spektakl ku przestrodze

Wzruszający, głęboki i dający do myślenia. Taki był spektakl pt. „Dokąd zmierzasz?” przygotowany przez sekcję teatralną Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przedstawienie obejrzeli uczniowie miejscowych szkół.

Tydzień temu w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie premierę miał spektakl pt. „Kadry z życia” przygotowany przez sekcję teatralną dla członków Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Składał się on z kilku monodramów poruszających różne życiowe problemy, m.in. alkoholizm, bezdomność i niepełnosprawność.

Dzięki współpracy, jaką seniorzy nawiązali z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie, powstało kolejne przedstawienie pt. „Dokąd zmierzasz?”, dedykowane młodzieży. Oprócz scen, które zawarte zostały w „Kadrach z życia”, znalazły się w nim również inne historie przedstawione przez uczniów i absolwentów gimnazjum i CKZiU w Strzałkowie.

Współpraca pomiędzy aktorami była znakomita, choć nie mieli oni wielu okazji do wspólnego grania. Tym bardziej należą się im słowa uznania, że stworzyli bardzo wartościowy, międzypokoleniowy spektakl. Wśród występujących byli: Maja Kasprzyk, Andżelika Stankiewicz, Krystyna Dębowska, Elżbieta Karcz, Maciej Kozakowski, Jadwiga i Stanisław Baranowie, Magdalena Mierzwińska, Ewa Jałoszyńska, Adrianna Adamczewska, Weronika Przybylska, Danuta Maciejewska, Julka Bryk i Daria Kowalówczana. Za scenariusz i reżyserię odpowiedały: Mirosława Drzewiecka, Marianna Czajkowska i Jolanta Przygocka. Nagłośnieniem zajęli się uczniowie gimnazjum.

W drugiej części spotkania, poruszane podczas spektaklu problemy, zostały omówione przez zaproszonych specjalistów. O profilaktyce wirusa HIV i raka piersi mówiła Małgorzata Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy. Problem niepełnosprawności przybliżyła Irena Jaworska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo. O wczesnym macierzyństwie, adopcji i ucieczkach z domu opowiadała psycholog Iwona Hudańska, a o uzależnieniach i przemocy psychicznej i fizycznej – Marlena Kukawka z KPP w Słupcy. Problemem bezdomności zajęła się Małgorzata Nowak – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzałkowie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz