Czarni grają do końca

Siatkarski weekend mają za sobą gracze UKS MOS TODO Czarnych Ostrowite. Lepiej zapamiętają go jednak juniorzy.

W III lidze mężczyzn pierwsza drużyna musiała uznać wyższość graczy z Leszna. O porażce zadecydowały dwie pierwsze partie, w których miejscowi nie mogli odnaleźć się na parkiecie. Mało brakowało, a jednak doprowadziliby do rozegrania piątego seta. Ostatecznie Leszno wygrało 3:1.

-Mecz z drużyną z Leszna można podzielić na dwa etapy. Pierwszy i drugi set to całkowita dominacja we wszystkich elementach gry zespołu gości. Natomiast trzeci prawie cały czwarty set to jakby zupełnie inny mecz szczególnie w naszym wykonaniu. Powróciła skuteczność i nasza gra mogła się podobać. Zabrakło nam zimnej krwi w końcówce 4 partii jednak z przebiegu gry należy zaznaczyć, że po drugiej stronie siatki mieliśmy dojrzały siatkarsko i dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi zespół z Leszna. Należy podkreślić, iż do naszej drużyny jak co roku wprowadzani są młodzi zawodnicy w wieku juniorskim. Zdobyte doświadczenie w rozgrywkach III ligowych z pewnością wykorzystają w przyszłości- komentuje spotkanie zawodnik Czarnych Piotr Staśkiewicz.

W niedzielę juniorzy rozgrywali natomiast turniej barażowy o wejście do półfinału Mistrzostw Wielkopolski w swojej kategorii. W pierwszym spotkaniu ekipa UKS Rataje ZSO 4 Poznań pokonała Jokera Piła 3:1. W drugim pojedynku drużyna Czarnych, czyli gospodarzy zwyciężyła siatkarzy ze stolicy Wielkopolski również w stosunku 3:1. O awansie miał zatem zadecydować ostatni pojedynek.

Ostrowiccy juniorzy w starciu z Jokerem przegrywali już 0:2, a w decydującej partii 17:23. Potrafili jednak odwrócić losy spotkania i ograć rywali 3:2. Tym samy gracze Czarnych już 15 stycznia zagrają w półfinale swojej kategorii wiekowej, w którym zmierzą się z VII LO SMS Amber Kalisz i UKS SMS Joker Piła 1.