Srebro dla Gromu

Drugie miejsce w rozgrywkach  Kutnowskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki zajęła ekipa STK Grom Słupca.

W finałowym pojedynku zmierzyli się Słupecki Grom i drużyna gospodarzy Rezerwowi Kutno . Drużyna z Kutna występowała w roli nieoficjalnego faworyta jako wielokrotni zwycięzcy KALK-u , posiadający w swoich szeregach zawodników z ligowymi szlifami. Jednak Nasi koszykarze jadąc na ten mecz byli mocno zmotywowani i gotowi do walki o każdy punkt. Skład na to spotkanie wyglądał następująco: Daniel Tkaczyk , Filip Mikołajewski ,Krzysztof Filipiak , Krystian Wawrzyniak ,Dominik  Tkaczyk , Adam Wyrozumialski , Andrzej  Kobiela , Bartłomiej Szymański .Sebastian Kujawa oraz Jakub Walisiewicz .

Pierwsze minuty to gra kosz za kosz. Drużyny były bardzo skoncentrowane i widać było , że to będzie bardzo emocjonujący mecz. Świadczyła o tym między innymi liczba fauli czy bardzo twarda gra ze strony przeciwników. Od połowy pierwszej kwarty drużyna Rezerwowych odskoczyła na kilka punktów. Koszykarze Gromu nie powiedzieli ostatniego słowa, zmieniali taktykę gry i ciągle walczyli z dużo silniejszym przeciwnikiem o każdą piłkę.

Trzeba powiedzieć , że zachowanie sędziów w kilku sytuacjach pozostawiało wiele do życzenia. Jednak Słupeccy koszykarze znów pokazali co to znaczy duch zespołu i dzięki temu zbliżyli się do swoich przeciwników na 10 punktów. Wtedy jednak dobrze dysponowani tego dnia rywale złapali drugi oddech i odskoczyli naszym zawodnikom na ponad 20 oczek , głównie za sprawą rzutów za trzy. Mimo kolejnej pogoni koszykarze Słupeckiego Gromu musieli uznać wyższość drużyny Rezerwowych ostatecznie przegrywając 98:63.

-Każdy zawodnik zasługuję na pochwałę bo dał z siebie 110% swoich sił walcząc przez całą ligę jak i w finale. Jak zawsze nie zabrakło wsparcia z ławki rezerwowych. Był to nasz debiut w takiej lidze i można powiedzieć , żeby bardzo udany, choć do końcowego sukcesu nie zabrakło wiele- mówi prezes Gromu, Krzysztof Filipiak.

Każdy z zawodników  otrzymał pamiątkowy medal .W przerwie między meczami odbył się konkurs rzutów za 3 punkty w , którym wystartowała trójka Naszych zawodników Daniel Tkaczyk , Andrzej Kobiela i Jakub Walisiewicz . Ten ostatni był najskuteczniejszy trójki trafiając 7/15 rzutów . Wśród wyróżnionych zawodników znalazł jeden Andrzej Kobiela , który został wybrany do Najlepszej piątki ligi. Koszykarze po tak udanym występie są zmotywowani do ciężkiej pracy by kolejny start był jeszcze lepszy.