Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Stracił prawko na Słowackiego

Kolejny kierowca z Powiatu Słupeckiego stracił uprawnienia do kierowania samochodem na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 roku obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy.

-Jest ono możliwe w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące-informuje policja.

-Starosta wyda powyższą decyzję niezależnie od tego, czy prawo jazdy zostało fizycznie zatrzymane przez policjanta. Zgodnie z zapisami Ustawy, podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego informują właściwego starostę o każdym ujawnionym przypadku dopuszczenia się jednego z powyższych czynów. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany- dodaje policja.

Na własnej skórze odczuł to mieszkaniec naszego powiatu, który w środę poruszając się samochodem marki Audi na ul. Słowackiego w Słupcy przekroczył prędkość o 57 km/h.

 

 

Najnowsze komentarze
  • Zgadzam się z tym. Jednego pirata drogowego mniej na drogach. Tak trzymać.

  • Potencjalny morderca, wyeliminowany, tak trzymać.

  • Brawo, o to chodzi…

Dodaj komentarz