Szczęśliwa trzynastka

Całkiem udana okazała się trzynasta kolejka Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki dla koszykarzy słupeckiego Gromu.

Pierwszy mecz z drużyną Szewskie Poniedziałki od samego początku przebiegał pomyśli zawodników Gromu, konsekwentnie zdobywane punkty w trzeciej kwarcie doprowadziły do ponad 20 punktowej przewagi.
Do ostatniej sekundy meczu Słupeccy koszykarze kontrolowani spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 68 :51 dla STK Grom.

Do zwycięstwa w tym meczu zespół poprowadzili Daniel Tkaczyk zdobywając 21 punktów oraz Filip Mikołajewski zdobywca 22 punktów , ale przede wszystkim współpraca i konsekwentna gra zespołu zapewniła zwycięstwo w tym spotkaniu.
Drugi mecz to spotkanie z liderami ligi czyli zespołem Rezerwowych Kutno . Wiadome było od początku , że to będzie najtrudniejsze spotkanie tego dnia , chociażby patrząc przez pryzmat pierwszego starcia, gdy to ekipa z Kutna wygrała z naszymi koszykarzami 91:77.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando ekipy Rezerwowych. Ekipa Gromu szybko zareagowała zmianą taktyki gry, co w konsekwencji pomogło wyjść naszym koszykarzom na kilku punktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak nieskuteczność rzutowa w końcówce meczu , która była następstwem zmęczenia koszykarzy słupeckiej drużyny spowodowanej twardą grą przeciwników doprowadziła do porażki 68:63 .

W tym meczu błyszczał kwartet Kobiela Tkaczyk , Mikołajewski oraz Wawrzyniak. Na uwagę zasługuję też młodszy z braci Tkaczyków, Dominik , który zaprezentował bardzo dobrą grę w obronie.Było blisko wygranej ale nasi Koszykarze nie tracą woli walki i wierzą w końcowy sukces. Dla zawodników na boisku dużym wsparciem są zawodnicy na ławce rezerwowych , którzy motywują swoich kolegów po każdej akcji zespołu .

Po trzynastu kolejkach zespół ze Słupcy zajmuje 2 miejsce w tabeli KALK-u.