Tenis na otwarcie Dni Strzałkowa

XX Dni Strzałkowa rozpoczęte! Coroczne święto gminy zainaugurował turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży.

W zawodach udział wzięło blisko 30 młodych zawodników, na co dzień uczęszczających do Szkółki Tenisowej w Strzałkowie. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewną pogodę, która niemal do samego końca stawiała turniej pod znakiem zapytania. Na szczęście przed rozpoczęciem zawodów deszcz przestał padać i można było rozegrać mecze.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo

W najmłodszej kategorii wiekowej (5-7 lat) najlepsza okazała się Agata Siwińska, drugie miejsce zajęli ex aequo Oskar i Olaf Maciejewscy, a trzecie Wiktoria Boguś. W nieco starszej kategorii (9-11 lat) pierwsze miejsce przypadło Joannie Kaczmarek, drugie Katarzynie Kaczmarek, a podium zamknęła Karolina Synowiec. W kolejnej grupie (12-13 lat) triumfował Jakub Moskalik, na drugim miejscu uplasowała się Karina Błaszczak, a na trzecim Wojciech Cygan. Wśród najstarszych zawodników (14-16 lat) zwyciężył z kolei Mikołaj Synowiec, drugie miejsce zajęli ex equo Aleksandra Dolata, Olga Włodarczyk, Nicola Kupna i Marianna Moskalik. Trzecie miejsce przypadło trzem zawodniczkom: Joannie Barej, Julii Urbaniak i Julii Barciszewskiej.

Tego dnia od rywalizacji bardziej liczyła się jednak dobra zabawa, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki.