Udany rewanż na koniec

Pewnym zwycięstwem 3:0 nad Gromem Wolsztyn sezon ligowy zakończyli seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Wygrana była również rewanżem za wysoką porażkę słupczan z pierwszej rundy.

Chociaż z powodu braków kadrowych trener Marcin Woźniak musiał nieco eksperymentować ze składem, to jednak od początku aż do ostatniego gwizdka gra SKP wyglądała bardzo dobrze. Prowadzenie miejscowym mógł dać kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania Patryk Krawiec, który wyjątkowo zagrał na lewym skrzydle w miejsce kontuzjowanego Dariusza Gromanowskiego. Niestety jego strzał okazał się zbyt łatwy dla bramkarza Gromu. Pierwszą bramkę w meczu po zespołowej akcji chwilę później, czyli w 18 minucie strzelił Jakub Woźniak, który praktycznie z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Było to możliwe dzięki wymianie kilku dokładnych podań przez jego kolegów.

Grom praktycznie nie zagrażał gospodarzom, a kolejną okazję do podwyższenia mieli oni po jednym z rzutów rożnych. Właśnie wtedy strzał głową Bartosza Bednarowicza wyłapał bramkarz przyjezdnych. W 37 minucie ponownie groźnie z dystansu uderzał Woźniak, jednak znowu na wysokości zadania stanął golkiper Gromu. W drugiej połowie słupczanie całkowicie zdominowali boiskowe poczynania, a podwyższenie prowadzenia było jedynie kwestią czasu. Krótko po wznowieniu gry silnie uderzał Duszyński, jednak gola nie zdobył. To samo próbował zrobić wprowadzony na boisko chwilę wcześniej za Krawca Michałowski, jednak został zablokowany. Dopiero w 68 minucie po zamieszaniu w polu karnym Jakub Woźniak zdobył swojego drugiego gola podwyższając wynik na 2:0. Goście z Wolsztyna całkowicie opadli z sił i postawili wszystko na jedną kartę. To im się jednak opłaciło.

W 74 minucie na placu gry pojawił się Tomasz Rosiński, który jak się później okazało zaliczył udany debiut w drużynie seniorów. Piłkę do siatki wbił również Jacek Mikołajczyk, jednak sędzia gola nie uznał odgwizdując spalonego. W końcu w 86 minucie przełamał się Mateusz Duszyński, a jego strzał zza szesnastki po rękach bramkarza trafił do siatki, a spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 3:0 dla SKP.

Trener Marcin Woźniak

SKP: Bartosz Przybyła, Daniel Bednarowicz, Bartosz Bednarowicz, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk (ż. k. 71`), Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Mateusz Duszyński, (bramka 86`) Jakub Woźniak (Bramki: 18, 68`), Kamil Stefaniak

Rezerwowi: Krzysztof Sikorski, Adrian Stawowy (68` Michał Lorencki), Marcin Michałowski (60` Krawiec), Tomasz Rosiński (74` Stefaniak)