Wojewódzki finał w Słupcy

Po raz drugi Słupca była gospodarzem wojewódzkiego finału zawodów strzeleckich „O srebrne muszkiety”. Rywalizację zdominowały drużyny z Kłodawy, które zwyciężyły w obu kategoriach.

Ogólnopolskie zawody strzeleckie „O srebrne muszkiety” organizowane są w tym roku po raz 56. Patronat nad imprezą objęli: Minister Obrony Narodowej i Minister Edukacji Narodowej, co jeszcze bardziej podkreśla rangę tej imprezy.

Dzięki współpracy Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy oraz Stowarzyszenia „Z Wiatrem i pod Wiatr” tegoroczny wojewódzki finał zawodów został rozegrany w naszym mieście. Udział w nim wzięło 17 drużyn m.in. z Poznania, Kłodawy, Leszna i Turku. Powiat słupecki reprezentowały trzy zespoły: ZSE w Słupcy, ZSZ w Słupcy i gimnazjum w Zagórowie.

Walczą o Srebrne Muszkiety

Niestety, naszym strzelcom nie poszło zbyt dobrze. Gimnazjaliści z Zagórowa zajęli ósme miejsce, uczennice „Ekonomika” – siódme,  a ich koledzy ze szkoły – piąte. W rywalizacji drużynowej najlepiej poradziły sobie zespoły z Kłodawy wygrywając zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt.

Indywidualnie, najlepszym zawodnikiem został Jakub Sierczyński z Leszna, drugi był Konrad Ostróżka z Kościelca, a trzeci Jakub Ciećmierowski z Bolechowa. Wśród dziewcząt triumfowała Natalia Królikowska z Kłodawy, a za nią uplasowały się: Kamila Szafrańska z Kościelca i Magdalena Banasiak z Kłodawy.

Zwycięzcy reprezentować będą nasze województwo w finale centralnym, który przeprowadzony zostanie w dniach 29-31 maja 2017 r. w obiektach Cywilno-Wojskowego Zespołu Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy.