Wygrali!

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli seniorzy SKP Słupca. Na własnym boisku nasza drużyna pokonała Iskrę Szydłowo 5:2.

Mimo niełatwych warunków spowodowanych intensywnymi opadami deszczu oba zespoły mecz rozpoczęły dość odważnie. Już w 6 minucie prowadzenie SKP strzałem z około 16 metrów dla Aleksander Rybarczyk.

Niestety cztery minuty później niefrasobliwe zachowanie w obronie gospodarzy dało gościom okazję do remisu, którą pewnie wykorzystali.  Zaraz potem stuprocentowej sytuacji  dla SKP nie wykorzystał Mateusz Sołtysiak, który uderzył tuż obok bramki. Po jednej z kontro niecelnie strzelali także gracze z Szydłowa.

W 28 minucie miejscowi ponownie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Samira Galmamiego. Goście ruszyli do ataku, by ponownie doprowadzić do remisu, jednak dwukrotnie świetnie między słupkami interweniował Bartosz Przybyła.Po zmianie  stron dwa gole dla słupczan zdobył Szymon Meller, a jednego Mateusz Sołtysiak. Ostatecznie SKP wygrał 5:2.

-Cieszy pierwsza wygrana w tej rundzie zwłaszcza, że długo na to czekaliśmy. Dodatkowo to zwycięstwo przed własną publicznością. Wyszliśmy z nastawieniem żeby się przełamać i to się udało. Objęliśmy prowadzenie w tym meczu i mimo, że i tym razem przeciwnik zbyt szybko wyrównał, to tym razem potrafiliśmy odpowiedzieć.

Uwżam, że pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Plan na drugą był taki, żeby nie powtórzyć błędów z poprzedniego meczu domowego z Victorią. Przeciwnik chciał wyrównać ale przetrzymaliśmy słabszy moment i po wyprowadzeniu kontry zdobyliśmy bramkę na 3:1.

To nas trochę rozluźniło, a rywal szybko złapał kontakt na 3:2 . Tego dnia w ofensywie to my byliśmy lepsi i dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia. Nie pozwoliliśmy już sobie zabrać tych wyczekiwanych trzech punktów. W końcówce meczu debiut na boiskach IV logi zaliczył nasz junior Stasiu Wełnitz .

Gratuluję moim zawodnikom, bo to był bardzo trudny mecz, na co wynik może nie wskazywać- komentuje trener, Łukasz Kubzdyl.

12 maja SKP zagra na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.