Wynik lepszy niż gra

0:4 w derbach konińskiej A-klasy druga drużyna SKP Słupca pokonała Czarnych Ostrowite. Poziom spotkania nie rzucał jednak na kolana. W okręgówce przegrały natomiast wszystkie nasze powiatowe zespoły.

Występujący w mocno zmienionym i odmłodzonym składzie piłkarze Czarnych jako pierwsi zagrozili bramce przyjezdnej drużyny po jednym z rzutów wolnych. Chwilę później kiedy po skutecznej akcji SKP piłka znalazła się w siatce sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu z Ostrowitego. Z dystansu strzelać próbował również Sebastian Jasiak, jednak jego uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką. Celownik nastawił kilka minut później, kiedy z rzutu wolnego wykonywanego z około 20 metrów zdobył gola strzałem w samo okienko. Piłka prześlizgnęła się jeszcze jednak po rękach bramkarza, mimo to przyjezdni prowadzili 0:1. Wspomniany zawodnik miał jeszcze w krótkim odstępie czasu dwie sytuacje. Raz w bramkę nie trafił, a raz po rzucie rożnym refleksem wykazał się golkiper rywali.

Prowadzenie po dokładnym dograniu ze skrzydła Adriana Stawowego strzałem do pustej bramki podwyższył Łukasz Jaszczak. W międzyczasie w dogodnej okazji miejscowi nie trafili w bramkę. W końcówce stuprocentową sytuację zmarnował również Bartosz Bednarowicz. Gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce SKP, choć w jej okolice się dostawali, to często ich akcje kończyły się prostymi stratami i złymi decyzjami w ostatecznej fazie. Poziom gry w drugiej części meczu niestety nie uległ zmianie. Słupczanie wykorzystali kolejny błąd ostrowickich obrońców, który na gola ponownie zamienił Jasiak.

Najlepszą okazję dla Czarnych miał niezastąpiony Andrzej Majewski, którego uderzenie wybronił Maciej Przygoda. Kilka minut później miejscowych uratowała poprzeczka, kiedy strzelał Jaszczak. Ten sam zawodnik w sytuacji oko w oko z bramkarzem zdobył swojego drugiego gola i wykorzystując prostopadłe podania Arkadiusza Wojtkowiaka ustalił wynik spotkania na 0:4. W drugiej połowie w rozgrywkach A-klasy w zespole SKP zadebiutował Krzysztof Witkowski. W końcówce mimo, że goście mieli jeszcze kilka okazji strzeleckich, to jednak nie potrafili ich wykorzystać. Za tydzień SKP II podejmie u siebie drugi zespół Górnika Konin, a Czarni wybiorą się do lidera rozgrywek, jakim jest Sparta Orzechowo.

W rozgrywkach Konińskiej Klasy Okręgowej z porażką musiały pogodzić się wszystkie zespoły z powiatu słupeckiego. Do przerwy na wyjeździe Polanin Strzałkowo przegrywał z Wichrem Dobra 2:0, by ostatecznie zakończyć mecz porażką 4:1. Honor strzałkowian uratował Przemysław Kuzak. W meczu u siebie z Polonusem Kazimierzem Biskupim aż 1:5 rozbity został Hetman Orchowo, a ZKS Zagórów na wyjeździe uległ Górnikowi Kłodawa 2:1. Gola dla Zagórowa zdobył Wiktor Graczyk.