Zadanie wykonane

3:1 zamykającą tabelę Wifamę Łódź pokonali siatkarze SPS Słupca.

Złożony z bardzo młodych zawodników zespół z Łodzi mimo, iż do tej pory nie miał na swoim koncie wygranego seta wcale nie zamierzał się poddawać w starciu z słupecką ekipą.

Pierwszy set przez długi czas był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na bezpieczną przewagę. W końcówce udało się to SPS-owi, który wygrał 25:20.

Druga partia była bardzo podobna. Goście prowadzili nawet 17:15, jednak ostatecznie triumfowali słupczanie. Kropkę nad „i” dobrą zagrywką w decydującej fazie postawił Michał Torzewski, który w tej partii na rozegraniu zastąpił Kamila Ziętka.

W trzeciej części w szeregi gospodarzy wkradło się zbyt duże rozluźnienie. Mnóstwo było własnych błędów, a dobra gra przyjezdnych dał im pierwszego i to na dodatek pewnie wygranego ligowego seta 25:17.

Wyraźnie podrażniło to ambicje SPS-u, który na czwartą część wyszedł mocno zmotywowany i wygrał 25:14. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Wojciech Dziurkowski.

W kolejnym spotkaniu 11 listopada słupczanie zagrają na wyjeździe z SMS PZPS II Spała.