Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zagrają dla Patryka

Już w najbliższą niedzielę w Kowalewie Opactwie odbędzie się akcja charytatywna „Pomóżmy Patrykowi!”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie małego Patryka Radnego.

Mieszkający w Poniatówku Patryk Radny choruje na tzw. klątwę Ondyny, czyli Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji. To bardzo rzadka choroba genetyczna, której na całym świecie stwierdzono tylko kilkaset przypadków. Polega ona na błędnym funkcjonowaniu autonomicznej kontroli oddychania. Chorzy zbyt płytko oddychają, co powoduje kumulację dwutlenku węgla we krwi i może doprowadzić do zatrzymania oddechu i śmierci.

Aby pomóc Patrykowi i jego rodzinie, Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju”, działające przy Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Opactwie postanowiło zorganizować akcję charytatywną. W programie m.in. koncert piosenek, pokazy pierwszej pomocy i walki rycerskiej, konkursy, nauka zumby, malowanie twarzy i mecz piłkarski. Do tego: kawa, herbata i domowe wypieki.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 19 marca w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Początek o 15:00. Zapraszamy do udziału i wsparcia tej inicjatywy!

FOTO: Kurier Słupecki

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz