Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zagrali dla Patryka

Cała społeczność gimnazjum w Kowalewie Opactwie zjednoczyła się, by pomóc choremu Patrykowi Radnemu. Podczas akcji „Pomóżmy Patrykowi” zebrano 6 tys. złotych.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju”, działające przy Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Opactwie, ale w jej przygotowanie włączyli się również uczniowie uczęszczający do tej placówki, ich rodzice i wiele innych osób dobrej woli.

Patryk Radny mieszka w Poniatówku i choruje na tzw. klątwę Ondyny, czyli Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji. To bardzo rzadka choroba genetyczna, której na całym świecie stwierdzono tylko kilkaset przypadków. Polega ona na błędnym funkcjonowaniu autonomicznej kontroli oddychania. Chorzy zbyt płytko oddychają, co powoduje kumulację dwutlenku węgla we krwi i może doprowadzić do zatrzymania oddechu i śmierci.

W pierwszej części spotkania, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała mini koncertu w wykonaniu młodych miejscowych artystów i nie tylko. Swoje wokalne zdolności zaprezentowali: Amelia Kłaniecka, Kacper Urbaniak, Antek Łyskawa, Julia Jamruszka, Martyna Kudlewska oraz przedszkolaki z Kowalewa Opactwa, które nie tylko śpiewały, ale także tańczyły.

Oprócz występów, organizatorzy zapewnili mnóstwo innych atrakcji. Była licytacja, podczas której pod motek poszedł tort upieczony przez mamę Patryka oraz strażacka maskotka ufundowana przez druhów z miejscowej OSP. Uczniowie i nauczyciele gimnazjum zaprosili od udziału w ciekawych konkursach, a najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchanym zamku. Na koniec, radni Rady Gminy Słupca zmierzyli się w meczu piłkarskim z reprezentacją nauczycieli ze szkół z terenu gminy. Górą byli nauczyciele.

Podczas imprezy udało się zebrać 6 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie chłopca. Zdaniem dyrektor gimnazjum, Beaty Przybylskiej to bardzo dobry wynik, ale równie ważne jak pozyskane środki, jest to, że tak dużo osób odpowiedziało na zaproszenie i zjednoczyło się, by pomóc Patrykowi. Organizatorzy zapewniają, że to nie ostatnia tego typu akcja.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz