Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapraszamy na wystawę słupeckiej malarki

Dokładnie za tydzień w Muzeum Regionalnym w Słupcy otwarcie niezwykłej wystawy „…jest już lato. Akwarele Grażyny Harmacińskiej – Nyczki”. Zapraszamy! 

Grażyna Harmacińska – Nyczka to malarka urodzona w Słupcy w 1926, która od wielu lat mieszka w Szczecinie. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Sopocie i Gdańsku. Zadebiutowała w 1953 roku w warszawskiej Zachęcie. W jej artystycznym dorobku figuruje kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i poza granicami. Uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in. „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. Jest honorową obywatelką miasta Zagórów.

Jej artystyczne credo brzmi „… nie ma piękniejszych rzeczy niż pejzaże” i to właśnie akwarele z widokami Zagórowa i okolic jej rodzinnych stron będzie można oglądać na nowej wystawie w muzeum. Jej otwarcie już 10 sierpnia o 16:00. Co ciekawe, w tym dniu mija 10 lat od wystawy „Taki pejzaż…”, gdzie po raz pierwszy w Słupcy można było zapoznać się z twórczością malarki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz