Zasłużyli na wygraną

Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne starcie na szczycie tabeli w lidze okręgowej młodzików młodszych pomiędzy Victorią Września, a SKP Słupca. Mimo, że słupczanie byli bliscy wygranej ta sztuka im się nie udała.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na stadionie we wrześni była bardzo wyrównana. Prowadzenie dla SKP po strzale z rzutu wolnego mógł dać Mateusz Sobczak, jednak nie udało mu się trafić w światło bramki. Po jednym z kontrataków również miejscowi uderzyli niecelnie na bramkę Kacpra Kusiołka. Pierwszy gol w spotkaniu padł w 20 minucie, kiedy prosta strata w środku pola dała Victorii okazję do kontry, a ta skończyła się dość przypadkowym trafieniem na 1:0.

Druga połowa należała już do SKP, a miejscowi szukali swoich okazji w kontratakach. Po kilku z nich kotłowało się pod bramką ekipy Tomasza Zastawy, jednak dobrze bronił słupecki golkiper. Wreszcie po indywidualnym rajdzie lewą stroną boiska w 28 minucie precyzyjnym strzałem wyrównał Emanuel Mikołajczyk. Prowadzenie SKP po rzucie rożnym mógł dać również Jakub Ciesielski, jednak w bramkę nie trafił. Zaraz potem gospodarze zablokowali groźne uderzenie Oliwiera Budnego. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był jednak Adrian Ratajczyk, który w ostatnich sekundach meczu w sytuacji sam na sam po szybkim ataku nie miał już sił, aby celnie skierować piłkę do bramki. Mecz zakończył się remisem, a na dwie kolejki przed końcem to Victoria jest liderem tabeli z dwupunktową przewagą nad SKP.

SKP Słupca-Victoria Września 1:1 (1:0)