Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

10 lat Regat Grand Prix Jeziora Powidzkiego

Finałowe Regaty tegorocznej edycji Grand Prix Jeziora Powidzkiego zostały rozegrane w sobotę w Ostrowie w Gminie Powidz. To 10, jubileuszowa edycja całej imprezy.

Dzięki pasji wielu osób Jezioro Powidzkie jest areną największego w Polsce cyklu regat odbywającego się na jednym akwenie. Rywalizacja, która przybrała obecną formę trwa nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy to pierwszy raz regatami Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckiego w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych rozpoczęto cykl zawodów.

Rozgrywane wcześniej zawody jeden wspólny cykl zostały spięte z inicjatywy Emila Derdy, Jędrzeja Pietrowicza i Jacka Smuszkiewicza. Od tego czasu wbrew przeciwnościom inicjatywa ta rozwija się i trwa.

 

 

Obok tradycyjnych już zawodów sportowych organizowana jest charytatywna akcja „Żeglarze dzieciom” . Pomysł narodził się na jednym z jachtów zacumowanych na przystani Mariny Ostrowo podczas spotkania organizacyjnego przed Regatami Finałowymi Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2013.

Organizatorzy postanowili przeznaczyć całość wpisowego do regat na pomoc dla dzieci. Tym razem kwestowano aby pomóc małej Oldze Miśkiewicz w walce z SMA.

Dokładne wyniki sobotniej rywalizacji, a także całego Grand Prix znajdziecie TUTAJ.

 

 

*materiał sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz