Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

10 miejsce w Polsce

Na dziesiątej pozycji swoje zmagania w siatkarskim turnieju Kinder + Sport zakończyli zawodnicy Czarnych Ostrowite. W finale ogólnopolskim przez trzy dni rywalizowali w Drzonkowie.

Niestety turniej Kinder + Sport zawiódł wszystkich uczestników pod względem organizacji imprezy. Wpływ na to miała między innymi podwojona liczba zespołów w stosunku do roku ubiegłego. Tym razem było ich aż 48. Dodatkowo upalna temperatura nie sprzyjała rozgrywkom w hali, która nie była klimatyzowana. Ponadto w pierwszym dniu imprezy zawiódł system informatyczny do śledzenia wyników rywalizacji przez co nie można było ustalić, kto ma zagrać z kim w kolejnej rundzie. Turniej został przerwany w piątek po południu, a wznowiony dopiero w sobotę. W tym dniu mecze rozgrywane były od samego rana aż do 22:00.

W ekipie Czarnych wystąpili Wiktor Kowalski ze Strzałkowa, Michał Błaszkowski, Szymon Głowacki i Adam Rumiński. Od początku gracze Pawła Kolana radzili sobie bardzo dobrze. W pierwszej fazie rozgrywali  swoje mecze podzielone na 16 grup po trzy zespoły. Bez problemu awansowali do kolejnego etapu, w którym pozostały 32 drużyny. Następnie podzielono je na czteroosobowe grupy. Tu również zwycięstw nie zabrakło. Jednym z bardziej sensacyjnych była wygrana z Zehirem Volley Wschowa, który w ubiegłym roku został w-ce Mistrzem Polski. Czarni pokonali również ekipę z Lęborka, a także UKS Jedynkę Poznań i znaleźli się w finałowej 16.

Niestety w niedzielę było dużo trudniej, a w finałowej grupie nie brakowało silnych przeciwników. Zespół z Ostrowitego uległ rywalom z Będzina, z którymi prowadził już 1:0 i nie wykorzystał piłki meczowej przegrywając ostatecznie 2:1. Kolejne porażki z MOS Wola Warszawa i Gwardią Szczytno sprawiły, że Czarni walczyli o lokaty 9-16. Ostatecznie gracze Kolana zajęli 10 miejsce w Mistrzostwach Polski, co niewątpliwe uznać należy za ogromny sukces. Trenerowi i jego zespołowi gratulujemy!

Wyniki Czarnych Ostrowite w ogólnopolskim finale turnieju Kinder + Sport

I etap 16 grup po 3 zespoły
Czarni Ostrowite- SP 3 Nysa 2:1
Czarni-Dunajec Nowy Sącz 2:1

II etap 8 grup po 4 zespoły
Czarni- Zehir Volley Wschowa 2:1
Czarni- PSP Lębork 2:1
Czarni- UKS Jedynka Poznań 2:0

III etap 4 grupy po 4 zespoły
Czarni-Będzin 1:2
Czarni-MOS Wola Warszawa 0:2
Czarni-Gwardia Szczytno 1:2

IV etap o miejsca 9-16
Czarni-Kielce 2:0
Czarni-SP 15 Białystok 2:0
Czarni-Gryf Brzesko 2:1
Czarni-Gwardia Szczytno 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *