Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

100 tysięcy do wydania

Stojaki rowerowe, promenada nad jeziorem, a może instalacja Street Workout? Już za kilka dni mieszkańcy Słupcy będą mogli zdecydować, na co wydać pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 100 tys. złotych.


Przypomnijmy, wnioski dotyczące zagospodarowania środków z budżetu obywatelskiego można było zgłaszać do 8 września. W tym czasie słupczanie zaproponowali  dziewięć projektów. Po weryfikacji, osiem z nich przeszło dalej. Teraz wszystko w rękach mieszkańców, którzy będą mogli zadecydować, na co wydać 100 tysięcy złotych. Decyzję będzie można podjąć, głosując – mówi burmistrz Michał Pyrzyk.

 

 

Zagłosować będzie można na zamontowanie w kilku miejscach miasta stojaków rowerowych wraz z samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów, wybudowanie promenady nad Jeziorem Słupeckim, czy przeprowadzenie dla mieszkańców szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Padła także propozycja montażu instalacji Street Workout w słupeckim parku, wybudowania nowego placu zabaw, a także chodnika przy ulicy Pułaskiego.  Na liście pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazły się także: zorganizowanie przez Orkiestrę Dętą OSP w Słupcy cyklu koncertów oraz kolejny etap budowy kanalizacji w ulicy Słowackiego w Słupcy. Wszystkie pomysły i ich opisy znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Słupcy. Tam też przeczytacie o tym, jak poprawnie zagłosować. Zapraszamy!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz