Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

1000 nowych drzew z okazji Światowego Dnia Ziemi

W pożytecznej akcji z okazji Światowego Dnia Ziemi wzięli udział uczniowie ze Strzałkowa.

– Dziś przypada Światowy Dzień Ziemi. Dla nas to doskonała okazja żeby pochwalić się akcją, w której wzięliśmy udział wraz z nauczycielkami i uczniami klasy 7. z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Strzałkowa .

Akcję patronatem objął wójt Gmina Strzałkowo , pan Dariusz Grzywiński. Dziękujemy bardzo. 21 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Lasów.

Wraz z paniami: Dorotą Wojtaszak (wychowawczyni, nauczycielka biologii) i Beatą Głodkowską (nauczycielka, bibliotekarka) oraz młodzieżą wybraliśmy się do Radłowa, w okolice starej leśniczówki, by sadzić las.

To był wspaniały dzień i dobry pomysł na edukację klimatyczną i ekologiczną w terenie. Młodzież z zaangażowaniem i odpowiedzialnością wykonała zadanie. Wspólnie posadziliśmy łącznie około 1000 drzew (buki, dęby i brzozy). Byliście wspaniali.

Dziękujemy serdecznie panom: leśniczemu Antoniemu Przybylskiemu oraz podleśniczemu Mikołajowi Stenclikowi za pieczę nad całą akcją (przygotowanie sadzonek, narzędzi, ogniska), a przede wszystkim za żywą lekcję przyrody.

Akcja koordynowana była przez Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Gniezno. Dziękujemy za udzielenie zgody – czytamy na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo.

 

 

FOTO: Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *