Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

11 500 zł dla zagórowskich seniorów

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie otrzyma 11 500 zł w ramach konkursu „Seniorzy w akcji”, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

-Projekt wymyślony przez Romualdę Matusiak, prezes Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, i Łukasza Parusa, dyrektora MGOK, „Dbamy o las i kąpiemy się w nim!” został doceniony przez Komisję Konkursu. Czytamy w oficjalnym piśmie: „Członkowie Komisji wysoko ocenili zgłoszony projekt. Zaproponowaliście ciekawą perspektywę współpracy międzypokoleniowej opartej na współpracy z uczniami i tworzeniu lokalnego kręgu wsparcia mieszkańców Waszego regionu”.

Projekt zakłada współpracę seniorów ZUTW z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Realizacja nastąpi od lutego do czerwca 2022 r. Seniorzy i uczniowie będą wspólnie realizować kilkuetapową akcję proekologiczną dotyczącą dbania o las na Szubiankach. – Zorganizujemy wspólnie sprzątanie lasu. Pojawią się nawet miniwykłady o ekologii, przygotowane przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Naszym partnerem będzie też Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej. Z pewnością frajdą będzie przygotowanie koszulek na happening, który zorganizujemy podczas środowego targu na Dużym Rynku w Zagórowie. Oczywiście nie zabraknie kąpieli leśnych, tym razem bezpłatnych dla naszej społeczności. Na razie nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów. Cieszymy się, że pomimo dużej konkurencji i walki na poziomie 3 etapów konkursu, komisja zauważyła nasze starania i doceniła autorski pomysł. Nie mogę się doczekać realizacji i współpracy z młodzieżą-powiedziała Romulada Matusiak, prezes ZUTW i Animator Starszy.

-Zadanie koordynują animatorzy, dzieli ich co najmniej 25 lat, tj. Animator Starszy, pani Roma, i Animator Młodszy, moja skromna osoba. Jestem szczęśliwy, że otrzymaliśmy dotację. Dzięki niej będziemy mogli zakupić m.in. tablice informacyjne, które zostaną zainstalowane przy wejściach do lasu na Szubiankach. Liczymy, że pomogą w utrzymaniu czystości w lesie oraz zachęcą lokalną społeczność do częstszego przychodzenia do lasu na spacer, kąpiel leśną, jogging czy cosobotni parkrun- nadmienił Łukasz Parus, dyrektor MGOK i Animator Młodszy.

Na początku lutego odbędzie się zebranie w sprawie projektu. Będziemy na bieżąco powiadamiać o efektach współpracy i działaniach. Dbajmy o lasy-czytamy na stronie MGOK.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz