Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na finale wojewódzkim

W Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy powiat słupecki reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy.

Uczniowie ZSZ w składzie: Dawid Wiatrowski, Natalia Śmiechowska, Przemysław Zaradzki, Adrian Kowalewski, Konrad Strzelczyk, pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Kuchowicza reprezentowała Powiat Słupecki na Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.
Do zawodów wojewódzkich drużyna zakwalifikowała się po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych. W Poznaniu rywalizowały najlepsze drużyny z całego województwa wielkopolskiego.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z sytuacjami, w których należało udzielić pomocy poszkodowanym, ale także wykazać się wiedzą teoretyczną. W części praktycznej drużyny zmagały się z niesieniem pomocy w sześciu ogniskach urazowych, pozorujących napad nożownika, podtopienie małego dziecka, próbę gwałtu, ranę kłutą klatki piersiowej oraz wypadki na rolkach i na rowerze.Niniejsze sytuacje były upozorowane, ale przedstawiały zdarzenia bardzo realne, z którymi możemy spotkać się w codziennej rzeczywistości jak na przykład resuscytacja osoby z brakiem czynności życiowych.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi stacjami uczestnicy zawodów mogli korzystać ze stacji rekreacyjnej, na której można było poćwiczyć strzelanie z łuku.Mimo, iż reprezentacja naszego Powiatu w klasyfikacji końcowej uplasowała się na jedenastym miejscu, już sam udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim jest bardzo dużym sukcesem.Z całą pewnością zdobyte doświadczenie okaże się przydatne, a już za rok kolejna edycja zawodów i szansa na poprawienie wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *