Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mamy projekt słupeckiego Pumptracka

Do końca czerwca ma zostać oddany do użytku słupecki tor rowerowy. Wiemy już, jaki będzie jego kształt.

Inwestycję zrealizuje firma BT Project z Poznania, która przedstawiła już koncepcję budowy 120 metrowego toru. Możecie ją obejrzeć TUTAJ.

-Chcieliśmy, żeby słupecki Pumptrack był możliwie jak najdłuższy ale żeby miał również kilka ciekawych linii przejazdu. Poza tym zależało nam na uniwersalności, tak by służył on małym dzieciom, jak i osobom preferującym o wiele szybszą jazdę. Patrząc na projekt, który po konsultacjach z wykonawcą udało się wypracować myślę, że osiągnęliśmy kompromis między tymi wszystkimi założeniami, a budżetem, jakim miasto dysponuje na wykonanie tej inwestycji- mówi inicjator pomysłu Wojtek Lisiak.

Lada dzień firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Pumptrack powstanie przy ulicy Szeluty w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się wymagający naprawy plac zabaw. Nie oznacza to jednak, że placu w tym miejscu nie będzie.

-Już wkrótce planujemy budowę kilku nowych placów zabaw w naszym mieście. Obiekt przy ul. Szeluty wymaga remontu, dlatego postanowiliśmy, że przy okazji budowy toru postawimy w tej okolicy nowy plac zabaw, który jeszcze bardziej zwiększy jej atrakcyjność – tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk.

Przypomnijmy, że o budowie obiektu zdecydowali mieszkańcy Słupcy, którzy oddali rekordową ilość 1335 głosów na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym samym Miasto Słupca przeznaczyło na inwestycję 120 000 zł. Wsparły ją również lokalne firmy, które dołożyły do budowy. Są wśród nich Konspol Bis, Terminal Strzałkowo i Kamena Polanowo.

-Oczywiście cały czas zapraszamy chętne firmy do wspierania naszej inicjatywy. Byłoby super gdyby udało się pozyskać dodatkowe środki na położenie trawy z rolki na skarpach toru.-mówi Wojtek Lisiak.

Pumptrack ma powstać do końca czerwca.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz