Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

12-latek potrącony przez samochód. Wezwano śmigłowiec LPR.

Dziś o godzinie 18:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z rowerzystą na drodze gminnej w miejscowości Cienin Kolonia gm. Słupca.

– Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano dziecko, które zostało potrącone przez samochód osobowy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu dziecku do czasu przybycia na miejsce zespołu ZRM.

Na miejsce zdarzenia przybyło również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowane dziecko do szpitala. Podczas działań ruch na drodze gminnej był utrudniony.

 

 

Działania ratownicze prowadziły zastępy z JRG Słupca, OSP Kamień , OSP Wilczna, OSP Cienin Zaborny- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela.

Jak udało nam się dowiedzieć prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez 12 -letniego rowerzystę, który wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód.

Na szczęście chłopiec miał na głowie kask, co w znaczący sposób uchroniło go przed większymi obrażeniami.  Sprawę wyjaśni policja.

 

FOTO: st.ogn. Łukasz Maciaszek/PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *