Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

1234 podpisy w sprawie referendum dotyczącego połączenia Miasta i Gminy

Zakończyła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum dotyczącego połączenia Miasta i Gminy Słupca.

-W Słupcy zakończyła się już zbiórka podpisów o przeprowadzenie referendum w sprawie połączenia gminy miejskiej i wiejskiej.

Zebraliśmy łącznie 1234 podpisy mieszkańców Słupcy i dzisiaj dostarczyliśmy je wraz z wnioskiem o przeprowadzenie referendum do burmistrza Michała Pyrzyka- czytamy na stronie inicjatywy.

Wkrótce ma ruszyć także zbiórka podpisów pod referendum w Gminie Słupca. Przypomnijmy, że nawet jeśli w obu głosowaniach za połączeniem samorządów opowie się większość mieszkańców ich decyzja nie jest w żaden sposób wiążąca.

Ostateczną podejmie Rada Ministrów do której z wnioskiem wystąpić mogą Rady obu gmin. Wcześniej takie pismo  zaopiniować musi Wojewoda.

 

Będzie referendum w sprawie połączenia miasta i gminy


Najnowszy komentarz
  • Nie dojdzie do żadnego połączenia miasta i gminy. Panowie zrobiliście dobrą robotę ale nie w tej gminie co trzeba. Miasto przejmie dużo pustych szkół, dziurawe drogi i urzędników. Same problemy mogą z tego być dla mieszkańców Słupcy, którzy i tak nie wszyscy są zadowoleni z pracy miejskiego magistratu. Na początku, by trzeba było zamykać szkoły a kto się na to odważy?
    Słupcy wystarczy wola przystąpienia do miasta mieszkańców Piotrowic i mamy temat załatwiony. Gmina niech się gotuje w sosie własnym. A Piotrowice i tak chodzą do szkół słupeckich, do kościołów i korzystają z atrakcji miejskich. Mieszkańcy Słupcy pracują w zakładach w Piotrowicach. Po co miastu Korwin, Kotunia czy jakaś inna miejscowość? Podsumowując Panowie robotę wykonaliście dobra, lecz zbyteczną. No chyba, że kampanię z PiSem już prowadzicie pod nazwą miejsko – gminny nowy ład to zaowocuje w przyszłości :)

Dodaj komentarz