Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

13 zakażonych w izolacji domowej. 1 w słupeckim szpitalu.

Kolejnych 13 zakażeń koronawirusem w naszym regionie potwierdził słupecki sanepid.

-Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy informuje, iż w dniu 17.10.2020 r. potwierdzono 13 nowych zakażeń SARS-CoV-2 COVID 19.

Zakażeni to mieszkańcy powiatu słupeckiego 7 kobiet i 6 mężczyzn. Zakażone osoby przebywają w izolacji domowej, jedna osoba hospitalizowana w SP ZOZ Słupca.

Osoby z kontaktu z zakażonymi decyzją PPIS w Słupcy zostały poddane obowiązkowej kwarantannie- czytamy w komunikacie PSSE w Słupcy.


Najnowsze komentarze
 • Wielkopolski Urząd Wojewódzki w zestawieniu z dnia 17.10 nie informuje o jakimkolwiek zakażeniu na terenie powiatu słupeckiego.
  Panie Starosto proszę o wyjaśnienie , sprawa wygląda poważnie ” inżynieria statystyczna ” czy pomyłka ?

 • Pomyłka w sprawozdawczości, komunikat sanepidu podaje rzeczywiste dane

  • Panie Starowsto dlaczego nie zrobicie darmowej pomocy prawej aby komunikować się meilem? Jestem osobom słabosłyszczą wiec przez telfon nie moge się umowić na wizytę

 • A kim ty słupczanin jesteś ,że tak od razu walisz do starosty o wyjaśnienia .
  Ciesz się by w tej statystyce nie było twojej osoby.
  Zdrowia życzę.

  • Adwokacie starosty taka agresja to chyba objaw bezobjawowego koronaświrusa. Te dane zachorowalności nie mają ładu i składu widzę każdy podaje jak chce i ile chce.

   • Inteligencja w twoim przypadku również jest bezobjawowa , zachorujesz – zrozumiesz oby nie za późno …

 • Nie rozumiem skąd nagłe zdziwienie dot. pomyłek w sprawozdaniach. Od kilku miesięcy każdy szuka danych o zachorowaniach i nadal nie mamy dostępu do systemu który zbiera ogólne dane. Przecież gdzieś musi być jakaś baza która ma info z podziałem na województwa, powiaty, gminy, miejscowości. Nie dają dostępu i później każdy sanepid we własnym szczeblu wszystko zlicza. To się raz wojewodzki walnie, a raz powiatowy. Znamy orientacyjną wartość. Przecież i tak każdy wie że chorych jest więcej. A ktoś mi powie ile osób średnio jest badanych z powiatu w ciągu doby?

  • Średnia dzienna liczba testów (a de facto pobranych wymazów, bo na wynik testu nieraz czeka się dość długo) z ostatnich 5 dni, to 29

 • Szok ze tak dalismy sie zastraszyc. Przykro ze znaczna wiekszosc nie potrafi liczyc
  Jeden z dni kiedy wykryli 4178 nowych zakazen zrobili 31100 testow. To jest wykrywalnosc na poziomie 13.4%. I tak co dzien wacha wykrywalnosc sie w granicy od 10% do 15%.
  Na tamten dzien zrobiono lacznie od poczatku epidemi 3521257 testow na sars cow 2 a zakazonych bylo 125816
  Czyli 3.6% wszystkich zrobionych testow. To sa oficjalne dane z mz-zetu. Wiec naprawde to pandemia, przypomne tez ze na grype, raka, zapalenie pluc ectra umiera dziennie od 1100 do 1200 ludzi oni sa mniej wazni jak zmarli na cowid 19?

Dodaj komentarz