Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

16-latek zatrzymany z narkotykami we Wrześni

Policjanci prewencji zatrzymali 3 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Pełnoletni mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Nieletniego policjanci przekazali jego rodzicom. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 25 maja br. o godzinie 22:15 przy ulicy Kutrzeby zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Golf. W pojeździe znajdowały się 3 osoby.

Podczas rozmowy z podróżującymi policjanci wyraźnie zauważyli rosnące zdenerwowanie, poniekąd dało się wyczuć również pretensje: „po co nas w ogóle zatrzymaliście”. Takie postępowanie mogło świadczyć tylko o jednym, że mężczyźni mają coś o czym koniecznie nie mogą dowiedzieć się policjanci.

W związku z tym zostało zadane pytanie czy osoby posiadają środki odurzające lub substancje psychotropowe. Zgodnie wszyscy oświadczyli jednym głosem, że nie, że są w tym zakresie „czyści”. Niestety na ich niekorzyść okazało się zupełnie inaczej.

Umundurowani policjanci przeprowadzili przeszukania podczas których znaleźli przy 29-letnim mieszkańcu gminy Pyzdry, 24-letnim mieszkańcu gminy Kołaczkowo oraz 16-letnim mieszkańcu gminy Strzałkowo łącznie ponad 20 gramów suszu roślinnego oraz 34 gramy białego proszku.

Kryminalni przeprowadzili testy narkotykowe po których wyszło, że jest to marihuana oraz amfetamina. Zatrzymani pełnoletni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a nieletni został przekazany swoim rodzicom.

Podróżujący samochodem otrzymali zarzut posiadania przy sobie środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Za popełnienie tego przestępstwa pełnoletnim mężczyznom grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rejonowy we Wrześni III Wydział Rodzinny i Nieletnich.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz