Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na spotkaniu z żoną prezydenta

Mieszkanki Gminy Ostrowite brały udział w spotkaniu z Anną Komorowską, żoną Prezydenta RP. 


Pierwsza Dama w sobotę odwiedziła Konin, aby wziąć udział w Forum Debaty Publicznej „Kobieta wiejska między tradycją a nowoczesnością. Rola kobiet w społecznościach lokalnych”. W konferencji ,, Wiejska Polska. Przedsiębiorcza Wieś” uczestniczyły trzy przedstawicielki Gminy Ostrowite.Były to Dorota Wojciechowska, Elżbieta Wiatrowska oraz Mirosława Staszak. Małżonka prezydenta w swoim wystąpieniu podkreśliła, że rolą prawdziwego lidera jest przekonywanie innych ludzi do współpracy i działania. -Liczba organizacji pozarządowych pokazuje, że w nas, Polakach jest masa inicjatyw, które coraz bardziej się wyzwalają i dają nam wiele satysfakcji– zauważyła Komorowska.

Główną tematyką było przedstawienie dobrych praktyk, wyzwań i uwarunkowań w zakresie przedsiębiorczości z uwzględnieniem turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz zrównoważonego rozwoju. 

Podczas konferencji podkreślono, że na wsi odsetek kobiet ze średnim lub wyższym wykształceniem jest o 10% większy, niż u mężczyzn. Na wsi spada również liczba kobiet bezrobotnych, a coraz więcej pań działa aktywnie w organizacjach pozarządowych. Wiceprzewodnicząca rady kobiet przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych Zofia Stankiewicz wskazała, że największymi wyzwaniami jakie stoją przed wiejskimi kobietami jest walka z ukrytym bezrobociem oraz zatrzymanie młodych na wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *