Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

18-latek odpowie za zniszczenie cudzego mienia

Słupeccy policjanci skierowali do Sądu wniosek o ukaranie młodego mężczyzny, który uszkodził lusterka kilku samochodów zaparkowanych na terenie Słupcy. W rozwiązaniu sprawy pomogło nagranie z monitoringu, które uwieczniło jedno z wykroczeń.

Na początku sierpnia mieszkanka Słupcy powiadomiła policjantów o fakcie uszkodzenie jej samochodu zaparkowanego na ul. Kopernika. Auto miało urwane boczne lusterko. Okazało się, że kamera monitoringu zarejestrowała moment, w którym przechodzący obok pojazdu mężczyzna umyślnie kopnął nogą w element samochodu. Posiadając nagranie i niezbędne rozpoznanie terenu, policjanci już następnego dnia po zgłoszeniu ustalili sprawcę tego wykroczenia.

Policjanci pracujący przy rozwiązaniu sprawy udowodnili również, że ten sam mężczyzna dokonał jeszcze dwóch podobnych czynów i w efekcie przedstawiono mu trzy zarzuty z art. 124 Kodeksu Wykroczeń. 18-letni mieszkaniec naszego powiatu przyznał się do spowodowania zniszczeń. Grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. O wymiarze kary zdecyduje Sąd.

 

Zniszczyli samochód na Kopernika. Wszystko nagrała kamera.


Najnowsze komentarze
  • To teraz wiem juz co stało się z moja antena samochodowa… Jednak sprawiedliwosc istnieje. Monitoringi powinny byc pod kazdym osiedlem.

    • Żadnych monitoringów to nie big brader. Rozmowa i nauka a nie nos w tv i oczekiwanie że wszystko będzie dobrze.

Dodaj komentarz