Szukaj
Close this search box.
Szukaj

2 napastników, 3 obrońców, 6 bramek

Zasłużoną i wysoką wygraną przy ulicy Gajowej odnieśli seniorzy SKP Słupca, którzy rozbili LKS Gołuchów aż 6:0. Bramek dla gospodarzy mogło być jeszcze więcej.

W boju z niżej notowanym rywalem trener Woźniak na boisko posłał mocno ofensywny skład. Słupczanie zagrali trójką obrońców i dwójką napastników, którą tworzyli Jacek Kowalczyk i Jakub Jóźwiak. Po początkowym wyrównanym spotkaniu miejscowi szybko przejęli inicjatywę i zaczęli stwarzać sobie kolejne bramkowe sytuacje pod polem karnym rywali. Pierwszy groźny strzał w 10 minucie oddał Norbert Lorencki, jednak uderzył minimalnie niecelnie. Sześć minut później odpowiedzieli goście, jednak ich strzał trafił wprost w Macieja Przygodę. Zaraz potem mieli dobrą okazję w kontrataku, jednak tym razem w bramkę nie trafili. Najbliżej gola SKP było w 23 minucie, kiedy po faulu na Jakubie Jóźwiaku sędzia podyktował rzut wolny z bocznego sektora boiska. Piłkę dośrodkował Lorencki, a Piotr Głowala po strzale głową trafił w słupek. Nie trzeba było jednak czekać na kolejne szanse bramkowe. Trzy minut później po składnej szybkiej akcji właśnie słupecki kapitan zagrał świetną prostopadłą piłkę do Alana Kujawy, a ten strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Kilka minut później strzelec pierwszego gola próbował lobować golkipera gości, ale jego próba okazała się niecelna. Wszelkich złudzeń o lepszej drugiej połowie swoich rywali słupczanie pozbawili w 45 minucie. Po kolejnym rzucie wolnym wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Mroziński.

Druga część spotkania przebiegała już całkowicie pod dyktando graczy Marcina Woźniaka. W 59 minucie zdecydował się on na przejście na czwórkę obrońców, a na boisku w miejsce Kowalczyka pojawił się Daniel Bednarowicz. Zaraz potem indywidualna akcja Dariusza Gromanowskiego i przytomne zachowanie w polu karnym zgrywającego piłkę do Mrozińskiego Jóźwiaka dały gola na 3:0. Kilka minut po tej akcji dwie sytuacje sam na sam zmarnowali Kujawa i Jóźwiak. Obie próby słupeckich zawodników obronił bramkarz z Gołuchowa. Prawdziwy popis dryblingu Alan Kujawa dał jednak w 67 minucie kiedy w polu karnym wkręcił w ziemię dwójkę swoich rywali. Po ich ograniu strzelił technicznie nie do obrony i zrobiło się 4:0. Swoje okazje do zdobycia gola mieli też inni gracze, między innymi Gromanowski, który z najbliższej odległości po strzale głową nie trafił w bramkę. Na pięć minut przed końcem spotkania dwójkowa akcja Mrozińskiego i Kujawy dała gola tego drugiego na 5:0. Chociaż w drugiej połowie gości byli jakby nieobecni na boisku, to jednak mogli się pokusić o bramkę honorową. Ich groźne strzały w samej końcówce wybronił Maciej Przygoda. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 6:0 ustalił wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Piotr Witowski, który wykończył dokładne dośrodkowanie ze skrzydła Jacka Mikołajczyka, strzelając gola na 6:0. Z przebiegu całego spotkania zadowolony był trener Marcin Woźniak.

SKP: Maciej Przygoda, Patryk Krawiec (ż.k. 33’), Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki (ż.k. 71’), Mateusz Mroziński (bramka 45’, 60’), Alan Kujawa (bramka 26’, 65’, 85’), Dariusz Gromanowski, Jacek Kowalczyk, Jakub Jóźwiak

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Daniel Bednarowicz (59’ Kowalczyk), Michał Lorencki (76’ Głowala), Tomasz Jarecki (58’ Jóźwiak), Piotr Witowski (bramka 90 ’+, 73’ Krawiec), Filip Otchere