Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

220 uczestników, 100 kilometrów i 100 kg frytek dla WOŚP

Dużym zainteresowaniem cieszyła się III Sztafeta dla WOŚP organizowana w Zagórowie.

– III Sztafeta dla WOŚP „Kto po bieżni lata, ten spala fritata” za nami! 220 uczestników przespacerowało i przebiegło 1000 km i zjadło ze 100 kilogramów ziemniaków frytki.

Przygotowały je Koło Gospodyń Wiejskich w Imielnie, Koło Gospodyń Wiejskich „Rudawa” w Oleśnicy, Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Babki” w Myszakówku i członkowie Grupy Motocyklowej Gajory!

Ziemniaki tradycyjnie zasponsorował nauczyciel Szkoły Braci Kostaneckich Sławomir Adamski. Dodatkowo wzmocniliśmy się deserem w postaci racuchów i muffinek przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich „Jaglanki” w Skokumiu i Przedszkole Niepubliczne „Ekoludki w Zagórowie.

Co zjedliśmy, to spaliliśmy. Fritaty płonęły w ogniu endorfin! Rano lało jak z cebra, a od godziny 15 do 16 zwyczajnie się opalaliśmy. Wspaniały wartościowy dzień! Siła przedsięwzięcia jak zwykle tkwiła w grupie.

Nasze działania wzmocniły Koło Gospodyń Wiejskich „Łazińszczanki” w Łazińsku, Koło Gospodyń Wiejskich „Kopojnianki” w Kopojnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Augustynowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Fritaty! Dziękujemy za wsparcie opiekunowi stadionu Zenonowi Kierzkowi oraz elektrykowi Marcinowi Kłębowskiemu.

Jutro wieczorem zostaną przeliczone pieniądze z puszki. Przekażemy informację – czytamy na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *