Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

228 mln zł na wielkopolskie drogi w 2021 roku

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Łukasz Mikołajczyk w towarzystwie samorządowców z Leszna, Ostrowitego i powiatu rawickiego ogłosił informację o kolejnym naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W naborze na rok 2021 kwota, jaka będzie do dyspozycji wielkopolskich gmin i powiatów, wyniesie 228,6 mln zł.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych do tej pory odbyły się nabory na rok 2019 i 2020. Łącznie na ten cel do wielkopolskich samorządów trafiło już 587 mln zł, co umożliwiło przebudowę lub budowę ok. 550 km dróg w ramach 413 inwestycji.

– Liczba inwestycji jednoznacznie wskazuje na to, z jaką skalą mamy do czynienia. Rządowy program sprawił, że dynamika inwestycyjna w przypadku dróg jest bardzo widoczna. Ogłaszamy nabór na 2021 rok, w ramach którego 228,6 mln zł zasili budżety gmin i powiatów, które złożą wnioski na budowę lub przebudowę dróg – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Po 1989 roku nie było w Polsce takie wsparcia dla samorządów w przypadku programów drogowych, jak te wprowadzone i realizowane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego i wspierane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę – dodaje.

Z 228,6 mln zł aż 92,7 mln zł zostanie przeznaczone na realizację zadań wieloletnich. Oznacza to, że budowa tych inwestycji będzie mogła trwać dłużej niż 12 miesięcy. Nabór potrwa do 10 sierpnia br.

Podczas konferencji wojewody wielkopolskiego głos zabrali także obecni na sali samorządowcy, m.in. wiceprezydent Leszna Adam Mytych. – Fundusz Dróg Samorządowych to program, który pomaga nam w wielu obszarach. Dzięki budowie dróg jesteśmy bardziej atrakcyjni dla inwestorów, ale to również ważny element naszych działań rewitalizacyjnych. Dla Leszna Fundusz Dróg Samorządowych to wielkie wsparcie w kształtowaniu rozwoju naszego miasta – tłumaczył Adam Mytych.

Z kolei starosta rawicki Adam Sperzyński i wójt Ostrowite Mateusz Wojciechowski zauważyli, że dzięki programowi zmienia się oblicze ich samorządów – polepsza się jakość dróg, a co za tym idzie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Rozstrzygnęli przetargi na przebudowę powiatowych dróg

 

Droga w Lądzie gotowa

 

Nowa droga w Stawie gotowa

 

Droga przez Łężec będzie przebudowana


Najnowszy komentarz
  • Droga Giewartow.. Siernicze jest w fatalnym stanie i nie jest naprawiana. a Pan Wójt. z Panem Starosta przymierzaja się. do budowy ścieżki rowerowej do ostrowitego a ścieżka i droga do Siernicze są zadaniem powiatu

Dodaj komentarz