Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

233 Pielgrzymka ku czci Św. Rocha

Już po raz 233 z kościoła Pod Wezwaniem Św.Wawrzyńca w Słupcy wyruszyła pielgrzymka odpustowa ku czci św. Rocha.

Jej uczestniczy przemaszerowali do Giewartowa. Tam wzięli udział we Mszy Odpustowej.

Tradycja lokalnej pielgrzymki odpustowej sięga XVIII wieku, kiedy w Słupcy pojawiła się zaraza, która śmiertelnie dziesiątkowała mieszkańców.

Wówczas postanowiono w modlitwach zwrócić się o pomoc do świętego Rocha, a ognisko epidemii wygasło. Od tego czasu w ramach podziękowania Słupczanie corocznie biorą udział w podobnym wydarzeniu.

 


Najnowsze komentarze
 • Czy wy ludzie nie macie nic ciekawszego do roboty jak łażenie po ulicach i wycie jakichś pieśni ? Dajcie spokój z tym zabobonem. Po prostu średniowiecze.Naprawdę uwżacie że zaraza się skończyła bo wznosili modły do jakiegoś Rocha ? Ładnie wam berety zryli. Kupcie sobie może od Dziwisza kanister juchy i pukiel kłaków.

  • Czesio, jak Ty mi teraz zaimponowałeś, jaki ty postępowy jesteś:) do zobaczenia na otwarciu:)!!

 • Aha,a teczowe dziwolagi moga lazic po ulicach,manifestujac swoje dziwactwo…chlopie nie pisz bzdur,tu jext Polska a nie jakas Holandia

  • Nie ogarniasz różnicy dziwolągu? Poza tym nie pisałem nic o tęczowych sam to pisałeś. Jeśli jednak nie ogarniasz to ci wyja#nię. Tęczowi walczą o swoje prawa bo wciąż ktoś zazwyczaj zaczadzony kadzidłem katolik mówi im jak mają żyć a te dziwolągi pokazują brak mózgu i zdolności racjonalnego myślenia. Reprezentują typowo polski zabobon. Dziwolągu.

   • CZESIO WIELKIE BRAWA, ZA TRAFNE KOMENTARZE !!! TRAFIŁEŚ W DZIESIĄTKE!!!!!

   • Tu jest Polska a nie Holandia..jakies skrzywione barany przebrane za psy beda sie lizac na ulicy…a tobie jeszcze kolanko sie ugnie przed krzyzem,wtedy bedziesz wyl o przebaczenie.

    • Jozio, nie daj się prowokować płatnym prowokatorom

 • To teraz realisto proszę cofnij się, rozpędź się A następnie walnij łbem w tę dziesiątkę. Zapewne ci nie zaszkodzi może pomoże

 • typowi katolicy i ich przeciwnicy :))))))) ale najbardziej podobają mi się komentarze „katolików” tyle w nich miłosierdzia i wybaczenie o którym hmmm wspominał jak mu tam a ten z długimi włosami nie ogolony co chodził powodzie aaaa jezus no to jest w was tyle miłości i skromności co w trabancie rdzy ! jakbyście mogli to krucjaty w imie boga robili tylko żeby udowodnic jak go kochacie nic tylko płakać i ubolewać jaka karykature z chrześcijaństwa zrobiliście wy i wasze instytucje, swoją droga to takie marsze mnie obrażają bo nie życzę sobie (tak samo jak wy wielu rzecz) żeby paru fundamentalistów zasuwało po ulicach blokując ruch i utrudniając życie ludziom, nie możecie po prostu łazić w koło kościoła ? nikomu byście nie przeszkadzali no chyba że proboszczowi ;) pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych wszystkich świąt żebyście o karpia nie musieli walczyć tak zaciekle jak zwykle

  • Odezwał się tęczowo-marksistowski entuzjasta krnąbrny macius:))) Ja wiem, że najchętniej pozamykałbyś wszystkich wierzących w obozach..Na szczęście czasy kiedy obowìązywał jedynie słuszny pogląd już dawno minęły. Żyj i pozwól żyć innym. Paraduj do woli;)

 • dosyć że niewierzący to i nie douczony, za grosz zrozumienia tekstu, ale taka wiekszość społeczeństwa jest niestety, gdzie taki stan odpowiada klerowi i władzy, bo łatwiej manipulować, tym stwierdzeniem kończę gdyż nie ma sensu tego dalej ciągnąc, jak ktos bardziej ogarnięty zrozumie połaczenie słowa ciągnąć z klerem i władzą ;) Pozdrawiam pana serdecznie i życzę miłego dnia, oby żółć pana nie udusiła, oraz ci o odmiennych orientacjach nie dopadli w ciemnej ulicy :)))

  • Maciuś- najpierw popracuj nad ortografią Panie ” nie douczony” a potem swoimi grafomańskimi wypocinami spróbuj zaimponować swojemu chomikowi ;))?
   Serdecznie pozdrawiam

  • Kiedy brakuje argumentów zwraca się uwagę na formę, panie, celowo z małej litery, niewierzący, owszem mnie też denerwują błędy ortograficzne ale w tym przypadku panie poległeś hahahhaha

 • oj faktycznie nabiera to innej wymowy :))) przepraszam i zwracam… „CHONOR” hahahahahha

Dodaj komentarz