Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

24 kierowców ukaranych za prędkość

Od 1 do 3 marca br. na terenie całego województwa wielkopolskiego były przeprowadzone działania „Prędkość – zero tolerancji” ukierunkowane na kontrole pojazdów i sprawdzenie, jak kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących prędkości jazdy.

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym szczególnie tych, których skutkiem jest śmierć człowieka.

W województwie wielkopolskim w okresie od 1 stycznia do 14 lutego 2019 roku, „prędkość” byłą główną przyczyną 85 wypadków drogowych i 771 kolizji drogowych. W wypadkach 1 osoba zginęła, a 109 odniosło obrażenia ciała.

Pomimo organizacji szeregu przedsięwzięć kontrolnych i profilaktycznych, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Wielkopolsce jest niezadowalający.

Słupeccy policjanci w czasie weekendowych działań ujawnili 24 wykroczenia drogowe, w których kierujący pojazdami przekroczyli dozwolone limity prędkości na drogach.

Innych ujawnionych wykroczeń było zdecydowanie mniej. Policjanci zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny i sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu kierowców. Cieszy fakt, że żaden z nich nie kierował będąc pod wpływem alkoholu.

Najnowszy komentarz
  • ostatnio bym wpadł ale na tym fotoradarze co jest przy mostostalu. W ostatniej chwili yanosik mnie uświadomił ;o

Dodaj komentarz