Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

25 lat Gazety Słupeckiej

Gazeta Słupecka- najstarszy tytuł polskiej prasy lokalnej, obchodzi w tym roku 25 lat! Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Słupcy otwarto wczoraj wystawę ukazującą jak tygodnik zmieniał się na przestrzeni minionego ćwierćwiecza.

Pomysł wydania Gazety Słupeckiej zrodził się w czerwcu 1989 r., po wyborach do tzw. Sejmu kontraktowego. Jej pierwszym redaktorem naczelnym został Jacek Bartkowiak, a oprócz niego w skład zespołu weszli także: Michał Czerniak (historyk sztuki), Tomasz Garsztka, Jarosław Jarczyński i Stanisław Waligóra (historycy) oraz Andrzej Durski (lekarz)- wszyscy związani z Komitetem Obywatelskim.

Jacek Bartkowiak

 

 

Aby udało się ten cel osiągnąć, w listopadzie 1992 r. doszło do fuzji dwóch funkcjonujących w tym czasie na rynku tytułów. Gazeta Słupecka połączyła się z konkurencyjną Panoramą Słupecką, prowadzoną przez Władysława Filipczaka- obecnego naczelnego Gazety.

 

 

Na otwarciu wystawy, którą od wczoraj można oglądać w holu Miejskiego Domu Kultury w Słupcy nie zabrakło byłych i obecnych członków redakcji, przedstawicieli samorządu, miejskich i powiatowych instytucji oraz przyjaciół Gazety. Były też wspomnienia, zabawne anegdoty, urodzinowy tort, życzenia i jedno marzenie- by za kolejne 25 lat spotkać się na 50. urodzinach tygodnika.

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz