Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

25-latek jechał 145 km/h w terenie zabudowanym

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych pozostaje od lat niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego policjanci na tę kategorię wykroczeń drogowych zwracają szczególną uwagę i systematycznie zatrzymują prawa jazdy największych piratów drogowych.

Wczoraj w miejscowości Koszuty Parcele prawo jazdy stracił kierowca, który jechał z prędkością 145 km/h w terenie zabudowanym – to prawdziwy rekordzista nieodpowiedzialnej jazdy samochodem.

12 października kierujący autem marki Mercedes przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 95 km/h, w miejscu gdzie przepisy pozwalały jechać maksymalnie 50 km/h. Policjanci zatrzymali 25-letniemu mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat, dopisali również punkty karne na koncie kierowcy. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przesłana do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Należy zaznaczyć, że w przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego pojazdem zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz