Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

90 lat „jedynki”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy ma 90lat! Na uroczystej gali spotkali się byli i obecni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, władze samorządowe i wszyscy przyjaciele popularnej „jedynki”.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy jest najstarszą placówką oświatową w mieście. Jej początków szukać należy już w roku 1921, kiedy zawiązał się „Komitet Budowy Szkoły”, w którego skład weszli m.in Stanisław Trębaczkiewicz, Stanisław Węgliński, czy ks. dziekan Franciszek Szczygłowski. Wiosną 1922 r. ruszyła budowa, a dwa lata później rozpoczęto naukę w nowym gmachu szkolnym. 90 lat tradycji zobowiązuje- tłumaczy Grażyna Makowska, dyrektor szkoły

 

 

Trzeba przyznać, że dziś szkoła wygląda rzeczywiście pięknie, co podkreślali na uroczystości jubileuszowej wszyscy zaproszeni na goście. Szczególnie mowa tu o absolwentach, którzy pamiętają jak placówka zmieniała się przez lata.

Tomasz Garsztka, wiceburmistrz Słupcy i absolwent szkoły z 1978 roku

 

 

Uroczystość jubileuszowa była także okazją do tego by wyróżnić pracowników szkoły nagrodami dyrektora. Wśród nauczycieli otrzymali je: Barbara Frontczak, Danuta Lebica, Beata Zimniewicz, Barbara Petrowska, Małgorzata Nowak, Sylwia Raśniewska, Danuta Barszcz, Danuta Gewont, Joanna Wiśniewska. Nagrody powędrowały też do pracowników administracyjnych, wśród których znaleźli się: Emilia Kuźniewska, Karolina Krysińska, Krystyna Franczak, Krystyna Ławniczak.

Z okazji jubileuszu w holu szkoły do 17 października oglądać można okolicznościową wystawę z Polskiej Akademii Nauk dotyczącą działalności Komisji Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz