Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

29-latek uciekał przed policją. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Zarzuty za ucieczkę przed policją oraz złamanie przepisów ruchu drogowego usłyszał mieszkaniec Powiatu Słupeckiego.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w poniedziałek na terenie Gminy Strzałkowo. Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słupcy zauważyli pojazd, który porusza się niezgodnie z przepisami. Jego kierowca jechał bardzo szybko i wyprzedzał innych uczestników ruchu w miejscach, w których nie było to dozwolone.

Kiedy funkcjonariusze próbowali go skontrolować, kierowca mimo wydawanych przez nich sygnałów nie chciał się zatrzymać. Dosłownie uciekał przed policją popełniając kolejne wykroczenia. Udało się go zatrzymać w miejscowości Kornaty.

Kontrola wykazała u niego 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, a jego samochód zabrany na policyjny parking. Dziś usłyszał zarzuty.

Najpoważniejszy dotyczy niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policją. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie także za wykroczenia takie jak kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, dwukrotne niezastosowanie się do znaku Stop, a także wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Z naszą redakcją skontaktował się również właściciel busa, którego w trakcie ucieczki miał uszkodzić kierowca.

Mężczyzna wyszedł już z aresztu o jego losie zadecyduje sąd.

 

FOTO: Poglądowe


Brak komentarzy

Dodaj komentarz