W 32. Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi, w weekend brały udział zawodniczki Sekcji Lekkoatletycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
– 32. Finał Czwartków Lekkoatletycznych już za nami! Reprezentacja sekcji lekkoatletycznej bardzo dobrze zaprezentowała się na tle zawodników z całej Polski, osiągając wiele rekordów życiowych oraz wartościowych wyników.
Do ścisłych finałów awansowały trzy nasze zawodniczki: Aleksandra Czajka – 15. miejsce w biegu na 60 m, Zuzanna Stefańska – 5. miejsce w rzucie piłeczką palantową, Julia Jabłońska – srebrna medalistka w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 55 m. Warto podkreślić, że był to już trzeci rekord życiowy Julii poprawiony w tym sezonie.
Na szczególne wyróżnienie zasługują również: Zuzanna Miętkiewicz – 17. miejsce w biegu na 60 m z czasem 8,49 s, do awansu do półfinału zabrakło zaledwie 0,01 s, Zofia Pecyna – nowy rekord życiowy 8,86 s w biegu na 60 m (rocznik 2014), Aleksandra Walerczyk (2016) – 14. miejsce w biegu na 600 m z czasem 1:57,16 (rywalizowała ze starszym rocznikiem), Klara Smarzyńska (2016) – 31 ma w rzucie piłeczką palantową (start z rocznikiem starszym).
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom wspaniałych występów, ambitnej walki oraz godnego reprezentowania naszej sekcja – czytamy na stronie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
FOTO: PMOS Słupca





